kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

ABC pielęgnacji cery naczynkowej
2011/10/13 22:40:00

O jak Oczyszczanie

Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa. Dlatego do codziennego oczyszczania powinno się stosować jedynie delikatne żele i mleczka, unikać zaś agresywnych środków myjących i mydła. Najlepiej przemywać twarz wodą przegotowaną lub micelarną. Ta pochodząca z naszych kranów zawiera związki chloru lub metali ciężkich, które podrażniają skórę. Niewskazane są także toniki na bazie alkoholu.

P jak Pielęgnacja

Pielęgnacja cery naczynkowej w głównej mierze opiera się na nawilżaniu w wzmacnianiu skóry, ochronie jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, łagodzeniu podrażnień i wzmacnianiu kruchych naczyń krwionośnych. Co więcej, kosmetyki powinny być niezwykle delikatne, aby nie podrażniać skóry. W składzie kremów szukajmy witamin C, K i E . Z naturalnych składników warto wybrać wyciąg z kasztanowca lub arniki.

R jak Rumień

To jeden z głównych problemów cery naczynkowej. Rumień pojawia się w wyniku silnych emocji, gwałtownej zmiany temperatury, ekspozycji na słońce lub spożycia alkoholu. Wzrost ciśnienia tętniczego powoduje gwałtowne kurczenie się i rozszerzanie drobnych naczyń włosowatych, które stają się widoczne pod skórą. Bez odpowiedniej pielęgnacji, zaczerwienienie utrzymuje się coraz dłużej, co z czasem może doprowadzić do stanu przewlekłego.

S jak Styl życia

Cera z problemami bardzo szybko reaguje na nasz niezdrowy tryb życia. Stres, nieprzespana noc, a przede wszystkim używki mogą wyraźnie pogorszyć jej stan. Dlatego powinno się wystrzegać alkoholu, kawy oraz nikotyny, która odpowiedzialna jest za kurczenie się naczyń krwionośnych.

T jak Temperatura

Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka szkodzi Twojej cerze. Dlatego unikaj wizyt na solarium, saunie oraz długiej ekspozycji na słońce, a zimą chroń twarz przed mrozem. Także podczas kąpieli warto zrezygnować ze zbyt gorącej wody. Najbardziej szkodliwe są gwałtowne zmiany temperatur, więc staraj się ich unikać.

U jak UV


To jeden z największych wrogów cery naczynkowej. Za sprawą szkodliwego promieniowania powstają stany zapalne w postaci rumienia, to ono także przyśpiesza pękanie delikatnych naczynek na twarzy. Dlatego krem z wysokim filtrem to obowiązkowy składnik Twojej kosmetyczki, nie tylko latem.

W jak Wodoodporne kosmetyki

Niestety, mając problem z naczynkami powinnyśmy ich unikać. Wodoodporny tusz do rzęs czy podkład są trudno zmywalne i wymagają silniejszych środków oczyszczających, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Jeśli zależy nam na trwały efekcie makijażu alternatywą może być makijaż permanentny lub zabieg przedłużania rzęs.

Z jak Zamykanie naczynek

Co zrobić, jeśli mimo odpowiedniej pielęgnacji i troski na twarzy widoczne są już popękane naczynka? Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zamknięcie ich przy pomocy lasera. Współczesne zabiegi są szybkie, całkowicie bezpieczne i prawie bezbolesne. Po usuniętych w ten sposób naczynkach nie ma śladu, jednak nie zabezpiecza nas to przed powstawaniem nowych. Na zabieg warto udać się jesienią, kiedy zniknie już letnia opalenizna.


Strony: [1] [2]

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cera, cera naczynkowa, pielęgnacja


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»