kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Wiosenna cera
2007/3/9 10:10:00

Słońce przygrzewa coraz mocniej, dni są coraz dłuższe, na drzewach pojawiają się pierwsze pąki – nie da się ukryć, idzie wiosna. Przyroda, a wraz z nią i my budzimy się do życia, wstępuje w nas energia, wymieniamy garderobę na lżejszą i odsłaniającą nieco więcej ciała. Niestety, patrząc w lustro większość z nas dostrzega ślady – na szczęście dość łagodnej w tym roku – zimy.

Cera jest matowa, szara, przesuszona, czasem zaczerwieniona i podrażniona. Wyraźnie widać, że potrzebuje natychmiastowej, intensywnej kuracji, więc do dzieła! Oto krótki wiosenny program odnowy dla naszej skóry:

Krok pierwszy: peeling lub eksfoliacja. Zimą procesy odnowy naskórka ulegają spowolnieniu, czego efektem jest szara i pozbawiona blasku cera. Aby ją skutecznie odświeżyć, możemy skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, wymaga to jednak sporo czasu i pieniędzy. Z myślą o zabieganych paniach domu powstają coraz liczniejsze preparaty do stosowania w domu – zwykłe lub dwufazowe peelingi i środki do domowej mikrodermabrazji. Zawierają one zazwyczaj składniki złuszczające i rozjaśniające skórę, na przykład kwasy owocowe i glikolowe, retinol oraz witaminy i wyciągi roślinne.

W zależności od rodzaju cery możemy stosować peelingi enzymatyczne (delikatne, przeznaczone do cery wrażliwej i suchej) lub zawierające drobinki ścierne (do cery normalnej, mieszanej i tłustej).

Krok drugi: nawilżanie i odżywianie. Wbrew obiegowej opinii nawet tłusta cera po zimie może być odwodniona. Przesuszeniu skóry sprzyjają niskie temperatury panujące na zewnątrz, mróz, wiatr, a także przebywanie w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Niezależnie od tego, jaką mamy cerę, powinnyśmy więc zaaplikować jej kurację kremami zawierającymi substancje silnie nawilżające (np. mocznik, kolagen, elastynę, kwas hialuronowy, alantoinę, ceramidy, wyciągi z ogórka lub aloesu). Skórze bardzo suchej na pewno pomogą kremy z olejami roślinnymi (jojoba, olej lniany, słonecznikowy, sojowy, rycynowy), a dojrzałej te, które oprócz właściwości nawilżających poprawiają także elastyczność i jędrność skóry – szukajmy preparatów z zieloną herbatą, miłorzębem japońskim, żeń – szeniem i fitohormonami (np. z soją).

Oprócz codziennego stosowania kremu warto raz – dwa razy w tygodniu dopieścić nasza cerę odpowiednio dobranymi maseczkami – nawilżającymi, odżywczymi lub oczyszczającymi.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cera, krem, nawilżanie, oczyszczanie, opalanie, peeling, skóra


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »