Nierówności na ciele przypominające skórkę pomarańczy to udręka wielu kobiet. Perspektywa nadchodzącego lata i wakacji skłania nas do większej pracy nad sylwetką. Jak zatem skutecznie pozbyć się cellulitu?
Czym jest cellulit?
Najczęściej pojawia się na brzuchu, biodrach, udach i pośladkach. Cellulit to nic innego, jak nieprawidłowo rozmieszczona pod powierzchnią skóry tkanka tłuszczowa, która występuje razem z zmianami tkanki podskórnej. Uwidacznia się on w postaci nierówności, wzgórków i wgłębień na powierzchni ciała. Cellulit rozwija się, gdy podskórne komórki tłuszczowe stają się nabrzmiałe na skutek odkładania się tłuszczu. W rezultacie pogarsza to krążenie, a także funkcjonowanie procesu metabolizmu i układu limfatycznego. Powoduje również redukcję elastyczności tkanki łącznej, a przy ucisku na nerwy nadwrażliwość skóry. Utrata elastyczności stwarza niepożądane naprężenia pomiędzy warstwami skóry, wskutek czego jej powierzchnia staje się nieregularna.
Jak skutecznie walczyć z cellulitem?
Sposobów na zwalczanie cellulitu jest wiele. Najczęściej stosowaną kuracją są kosmetyki - różnego rodzaju kremy, emulsje, balsamy czy peelingi. Ta metoda walki z nierównościami skóry wymaga jednak czasu i konsekwencji, a i tak nie zawsze przynosi pożądane efekty. Jeżeli szukamy rozwiązania, które pomoże nam trwale pozbyć się cellulitu, warto zastanowić się nad profesjonalnym zabiegiem kosmetycznym. Najnowsze technologie z zakresu medycyny estetycznej skutecznie pomagają pozbyć się pomarańczowej skórki. -Jedną z metod nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej jest stymulacja naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu w tkance tłuszczowej. Produktami rozpadu są kwas tłuszczowy i glicerol, które podczas zabiegu zostają uwolnione do krwiobiegu - mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w innowacyjnych technikach medycznych. -Takie rozwiązanie stanowi platforma, będąca połączeniem czterech źródeł energii: podczerwieni, prądu RF, podciśnienia i masażu mechanicznego. Jej działanie polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju, do odpowiednio wysokiej temperatury przy równoczesnym oddziaływaniu na tkankę łączną. Dzięki temu dochodzi do przyśpieszenia metabolizmu i uelastycznienia skóry, co oznacza likwidację niechcianej skórki pomarańczowej - dodaje ekspert.
Dodatkowa pomoc
Do wyboru mamy też inne metody, które wspomogą spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu. Istotna z pewnością jest odpowiednia dieta. Unikać należy tłustych, wysokokalorycznych potraw. Lepiej sięgać po świeże owoce i warzywa, niż niezdrowe przekąski. Dobrym uzupełnieniem diety będzie niegazowana woda mineralna - dziennie powinniśmy wypijać jej 1,5 litra. Nieodzowna dla dobrego zdrowia i sylwetki jest także aktywność fizyczna. Pływanie, jazda na rowerze czy biegi pomogą utrzymać efekty wszelkich kuracji oraz zabiegów.