kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Regeneracja skóry po urlopie
2010/9/3 3:25:54

W czasie letniego urlopu chcemy wypocząć, zrelaksować się i jak najlepiej wykorzystać promienie słoneczne. Niestety, często zamiast pięknej opalenizny, pamiątką z wakacji jest przesuszona skóra. Niekorzystnie działa na nią słońce, wiatr, kąpiele w chlorowanej lub słonej wodzie, a także... klimatyzacja.

Po powrocie z urlopu nasza cera często jest bardzo sucha i odwodniona. Pod wpływem działania niekorzystnych czynników traci również swoją elastyczność, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Jeżeli chcemy szybko naprawić powakacyjne szkody, najlepiej zastosujmy preparaty i zabiegi do zadań specjalnych. Istnieje kilka składników, które są szczególnie polecane do odżywiania skóry opalonej Są to głównie witaminy, minerały i wyciągi roślinne, na przykład, z malwy czy pierwiosnka. Przystępując do pielęgnacji, koniecznie sprawdźmy czy kosmetyki, których używamy mają je w swoim składzie.

Rośliny i witaminy – cenne elementy

- Pierwszym krokiem jest złuszczanie martwego naskórka. Do tego celu najlepiej nadają się preparaty zawierające retinol i kwas mlekowy, które skutecznie pobudzą odnowę komórkową - mówi Anna Fajt, kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED.

- Następnie zwróćmy uwagę czy kosmetyki, których używamy do regeneracji ciała zawierają w swoim składzie witaminy A, C i E. Każda z nich działa odmładzająco i silnie nawilżająco. Dodatkowo, witamina A odpowiada za wytwarzanie kolagenu, a witamina C przyspiesza regenerację poparzonej słońcem skóry. Rozjaśnia przebarwienia, złuszcza martwy naskórek i hamuje proces wydzielania melaniny. Najskuteczniejsza jest w towarzystwie witaminy E. Razem doskonale przeciwdziałają wolnym rodnikom – dodaje Anna Fajt.

Nawilżająco i odświeżająco działają też mięta pieprzowa, melisa lekarska i krwawnik pospolity – to rośliny, które poprawiają koloryt cery, powodują, że jest bardziej promienna i sprawia wrażenie młodszej oraz zdrowszej. Poza tym, redukują przebarwienia powstałe pod wpływem słońca.

Proces regeneracji przyspieszą też proteiny jedwabiu, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zatrzymują wodę w naskórku i pomagają zachować wartościowe składniki nawilżające. Dzięki temu ciało szybko stanie się gładkie i delikatne.

Wspomnienia z wakacji w salonie kosmetycznym

Oprócz stosowania kosmetyków z odżywczymi składnikami, we własnym zakresie, warto wybrać się do kosmetyczki na profesjonalny zabieg, który przyśpieszy regenerację ciała, zmęczonego działaniem słońca.

Salony kosmetyczne oferują bardzo wiele możliwości odświeżenia skóry, zniszczonej przez wiatr, chlorowaną wodę i promienie słoneczne. Po wakacjach świetnie sprawdzą się zabiegi pielęgnacyjne o egzotycznych nazwach, jak: Scen Tao, Gorączka Złota czy Morska Kuracja. Pomogą poprawić stan naskórka, a dodatkowo, dzięki swoim nazwom przywołają miłe wspomnienia wakacyjnych wojaży.
Zapomniałaś? Nie martw się!

Aby uniknąć poparzeń, plam posłonecznych i łuszczącego się naskórka najlepiej troszczyć się o skórę codziennie podczas urlopu. Lecz jeśli zwiedzanie, plażowanie, wypoczywanie i inne wakacyjne atrakcje pochłoną nas tak, że zapomnimy o pielęgnacji ciała – nie wszystko stracone. Dzięki odpowiednim kosmetykom i zabiegom można je znów szybko doprowadzić do formy. Przekonaj się o tym na własnej skórze.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Regeneracja skóry, krwawnik pospolity, kwas mlekowy, melisa lekarska, mięta pieprzowa, nawilżanie, peeling, proteiny jedwabiu, retinol, witamina A


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»