kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Problematyczna diastema?
2010/11/3 23:30:00

Wiele z nas wstydzi się uśmiechnąć na zdjęciu czy nawet radośnie zaśmiać bez zasłaniania buzi ręką. Specjaliści stomatologii estetycznej twierdzą, że dzisiaj rozwiązanie problemu jest bliżej niż kiedykolwiek i każdy może sobie na nie pozwolić, by cieszyć się nieskrępowanym uśmiechem. Rozwiązaniem ma być zabieg zamknięcia diastemy - szpary pomiędzy zębami oraz rekonstrukcja zębów z wykorzystaniem najnowszych technologii.

W naturalnym szkliwie zęba zachodzi szereg bardzo istotnych zjawisk optycznych: opalescencja, przezierność, przezroczystość i nieprzejrzystość. Wszystkie te zjawiska są od siebie współzależne i wpływają na postrzegany wygląd zęba tj. na jego kolor i jasność.

Dlatego też przez lata niemożliwe było znalezienie idealnego połączenia i wyważenia składowych, tak aby odtworzone szkliwo wyglądało naturalnie i pięknie. Niedawno pojawił się materiał kompozytowy na świecie posiadający identyczne z naturalnym szkliwem właściwości optyczne - Enamel Plus HRi. Jest to jednocześnie pierwsze rozwiązanie, które pozwoli na niemal idealną odbudowę zębów również w obszarze szkliwa.

Przez wiele lat naukowcy starali się odwzorować ideał stworzony przez naturę, tak aby nowe szkliwo reagowało na światło identycznie jak naturalne i podobnie do niego zachowywało się w czasie. Najczęściej kończyło się to jednak niepowodzeniami, pomimo stworzenia materiałów o różnych kolorach i jasności, problematyczne zawsze zostawały bowiem właśnie parametry optyczne sztucznego szkliwa. W efekcie tych problemów wypełnienia wykonywane nawet najnowocześniejszymi pod względem technicznym materiałami np. nanocząsteczkowymi, borykały się zawsze z problemem widocznego przejścia (białej lub sinawej linii) na brzegach wypełnienia lub szarości całego wypełnienia tzw."efekt szklanej tafli". Materiał ten zachowuje się i wygląda identycznie jak nasze naturalne szkliwo i w żaden sposób nie można stwierdzić, gdzie przebiega granica zęba i wypełnienia. Umożliwia odtworzenie brakujących tkanek zęba w sposób perfekcyjny, naturalny i całkowicie niezauważalny dla postronnych obserwatorów. Co więcej, wraz z upływem czasu zachowuje się bardzo podobnie do naturalnych tkanek. Ewentualne różnice powstające wraz 
z upływem czasu są bardzo subtelne i niemal niezauważalne nawet po wielu latach. Jednym z najpopularniejszych zastosowań tego materiału jest właśnie zamknięcie diastemy.

Sposobów "wyleczenia diastemy" jest kilka od częściowej nadbudowy zębów, po licówki kompozytowe itd. Dzięki możliwości tak idealnego odwzorowania natury, dentyści na całym świecie, niezależnie od doświadczenia mogą łatwo i perfekcyjnie odtworzyć tkankę i na zawsze pozbyć się problematycznej szpary, bu można było cieszyć się idealnym uśmiechem.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: diastema, estetyka zębów, stomatologia


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »