Ten problem dotyczy prawie wszystkich kobiet, które oczekują dziecka i co drugiej osoby w okresie dojrzewania. Rozstępy, bo o nich mowa, to szpecące skórę biustu, brzucha, ud czy pośladków pręgi występujące na ciele w postaci czerwonych lub fioletowych pasm. Te uszczerbki podskórne w tkance w zaawansowanej formie przybierają kolor perłowo-biały. Podpowiadamy jak poradzić sobie z tym problemem, aby już nie powrócił.
Nieestetyczny problem
Z rozstępami oprócz kobiet w ciąży i dziewcząt oraz chłopców w okresie pokwitania zmagają się osoby genetycznie predysponowane, szybko rosnące i gwałtownie przybierające na wadze. Problem dotyczy również osób z wrodzonymi chorobami tkanki łącznej, mających zaburzenia hormonalne oraz amatorów sportów siłowych. Pasma pojawiają się w okolicach, gdzie skóra najczęściej narażona jest na napinanie i naciąganie, w wyniku zbyt szybkiego rozerwania części włókien kolagenowych skóry. W efekcie, rozstępy widoczne są najczęściej na plecach, pośladkach i brzuchu, wewnętrznej stronie ud czy piersi oraz na barkach.
Pasma na skórze nie znikną w wyniku regeneracji. Z kolei za pomocą preparatów i kosmetyków można jedynie sprawić, żeby stały się mniej widoczne. Dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej sprawiły, że metod usuwania rozstępów jest przynajmniej kilka. Najskuteczniejszą spośród nich jest zabieg bazujący na mikroigłowym systemie frakcyjnym RF.
Skuteczna metoda
– Dotychczas z rozstępami, które pojawiły się na ciele trzeba było się pogodzić. Dziś można je skutecznie usunąć, bez dużej ingerencji w ciało, poddając się zabiegowi DeAgeEX – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej. – DeAgeEX nie ma ograniczeń lasera ponieważ podczas zabiegu energia impulsu elektrycznego prądu RF doprowadzana jest do skóry właściwej, więc z pominięciem naskórka, bezpośrednio do miejsca, w którym powstały rozstępy. Energia zadana jest za pomocą bardzo cienkich mikroigieł. W zależności od rodzaju odstępów (wiek, szerokość, miejsce) głębokość zabiegowa wynosi od 0.1 mm do 4.0 mm. Precyzyjna zmiana energii pozwala indywidualnie dostosować parametry. Skutkuje to obkurczeniem porów i stymulacją fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg pobudza receptory skóry, stymuluje lepsze krążenie oraz wymusza procesy regeneracyjne i gojenie – uzupełnia Urszula Sztwertnia.
Zaawansowany technologicznie aparat pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości działania mikroigieł dzięki czemu zabieg jest skuteczny i małoinwazyjny. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności w ciągu 1-2 dni. Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.
Dzięki zabiegom medycyny estetycznej będziemy mieć idealnie gładką skórę i bez rozstępów. Aby uniknąć ponownego problemu z rozstępami w przyszłości, polecane są masaże, naprzemienne polewanie ciała ciepłą i zimną wodą, specjalne kosmetyki oraz zbilansowana dieta. Wymienione działania zwiększą elastyczność skóry, a dieta pozwoli uniknąć gwałtownego przybrania na wadze.