kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Pierwszy raz... z kosmetyczką
2011/9/16 23:30:00

Od jakiego momentu należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? W jaki sposób przygotować się do zabiegu w salonie? Z pierwszą wizytą u kosmetyczki zazwyczaj wiąże się wiele pytań i wątpliwości, które szybko mijają po przestąpieniu progu profesjonalnego gabinetu.

Niektóre kobiety już jako nastolatki regularnie odwiedzają salony kosmetyczne, inne na pierwszą wizytę umawiają się dopiero przed ślubem. Tak naprawdę nie ma ścisłej granicy wieku, od której powinno się rozpocząć profesjonalną pielęgnację. W znacznej mierze uzależniona jest ona raczej od potrzeb i stanu naszej skóry. Dlatego też, jeśli pomimo starań, nie potrafisz poradzić sobie z problemami skórnymi, które wpływają na Twoją samoocenę i samopoczucie, powinnaś pomyśleć o wizycie u kosmetyczki. Warto pamiętać, że nie tylko trądzik, przebarwienia i pękające naczynka mogą być wskazaniem do odwiedzenia gabinetu w młodym wieku. Również zdrowa skóra potrzebuje odpowiedniej troski i pielęgnacji.

Lepiej wcześniej, niż później

Częstym powodem pierwszej wizyty u kosmetyczki jest chęć uzyskania fachowej porady, w jaki sposób prawidłowo dbać o urodę. Wiele nastoletnich dziewczyn odwiedza salon kosmetyczny, ponieważ nie radzą sobie z problemami młodej cery i nie są pewne czy właściwie ją pielęgnują. Profesjonalna kosmetyczka, poza wskazaniem odpowiednich zabiegów i preparatów w gabinecie, doradzi również w jaki sposób troszczyć się o swoją skórę na co dzień. Do salonu kosmetycznego warto się udać także po to, aby zachować młody wygląd na dłużej. Nasza skóra przestaje produkować kolagen już w wieku 25 lat, a pierwsze zmarszczki pojawić się mogą jeszcze wcześniej. - Każda kobieta, która pragnie opóźnić proces starzenia się skóry, powinna zasięgnąć rady specjalisty - mówi dyplomowany kosmetolog Agata Bula z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED - Lepiej wcześniej pobudzać ją do produkcji kolagenu, odpowiednio nawilżać i ujędrniać, niż zwalczać obecne już zmarszczki. Zatroszczyć się o urodę możemy także wtedy, gdy po prostu pragniemy poczuć się zadbane i zrelaksowane. Chwila dla siebie podczas zabiegów pielęgnacyjnych to najlepszy sposób na poprawę humoru - dodaje ekspert.

Trafić na profesjonalistkę

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu już podczas pierwszej wizyty? Jeśli kosmetyczka raz zdobędzie nasze zaufanie, zazwyczaj korzystamy z jej usług przez długi czas. Obecnie nie ma żadnych przepisów regulujących możliwość otworzenia salonu urody, należy uważać więc na osoby niedoświadczone i niekompetentne. Przed podjęciem decyzji warto podpytać znajomych o polecenie sprawdzonej kosmetyczki. Pozytywna opinia kogoś, komu ufamy, zwiększa szansę na zadowolenie z usługi. Profesjonalnej obsługi z pewnością możemy oczekiwać od znanych, renomowanych salonów, którym zależy na najwyższej jakości świadczonych usług i zadowoleniu klientów. Podczas wyboru gabinetu, warto również zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas zakład zapewnia możliwość konsultacji z lekarzem. W przypadku wielu zabiegów medycyny estetycznej jego obecność gwarantuje ich poprawny i bezpieczny przebieg.

Za drzwiami gabinetu

Każda pierwsza wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym powinna rozpocząć się od szczegółowego wywiadu. Kosmetyczka stworzy Twoją kartę klienta, w której zanotuje ewentualne problemy zdrowotne i przyjmowane leki, skłonność do alergii, wykonywane wcześniej zabiegi oraz Twoje oczekiwania. Na tym etapie sama dokładnie oceni stan skóry oraz dobierze odpowiednią metodę pielęgnacji. Kosmetyczka powinna doradzić, jakie działania przyniosą najlepsze rezultaty i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania. Profesjonalistka nie będzie bała się poinformować o wszystkich przeciwskazaniach i możliwych reakcjach po zabiegu, uprzedzi o tym, jak cera będzie się zachowywała przez najbliższych kilka dni, a także zaplanuje dalsze spotkania w gabinecie. Pamiętaj, że przed wizytą nie musisz zmywać makijażu. Każda kosmetyczka oczyści Twoją skórę zanim przystąpi do zabiegu, a dobre salony proponują swoim klientkom także wykonanie delikatnego makijażu po zakończonym seansie.

Co na początek?

To, jak będzie przebiegała Twoja pierwsza wizyta w gabinecie kosmetycznym, zależy głównie od rodzaju Twojej cery i związanych z nią problemów. Zobacz, jakie zabiegi do pielęgnacji skóry tłustej, suchej i wrażliwej proponuje kosmetolog Agata Bula z DER-MED.

Skóra tłusta: - Młodym osobom, które mają problem ze wzmożonym wydzielaniem sebum i skłonnością do zaskórników czy wyprysków, zaleciłabym peelingi medyczne lub mikrodermabrazję. Oparte na kwasach peelingi rozpuszczają martwe komórki naskórka, zaś mikrodermabrazja to kontrolowane ścieranie warstw naskórka. Dzięki tym metodom oczyścimy twarz i uregulujemy ilość produkowanego łoju. W dalszej kolejności istotne będą zabiegi nawilżające i regenerująco-odżywcze, na przykład maseczki.

W takim przypadku dobrze sprawdzi się zabieg Hydroptimale, który zwiększa nawilżenie skóry nawet o 26%, a dodatkowo ma działanie ujędrniające. Podczas wizyty wykonywany jest modelujący masaż Digi-Esthetique, niezwykle przyjemny i relaksujący. Z pewnością polecałabym także krioterapię. Zabieg Cryodermie przywraca równowagę hydrolipidową i pomaga skórze bronić się przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego.

Skóra wrażliwa: - Delikatna, wrażliwa cera wymaga szczególnie ostrożnej pielęgnacji. Z oferty gabinetu DER-MED polecałabym z pewnością zabieg AromaSensitive, który łączy w sobie zalety aromaterapii, fitoterapii oraz koloroterapii. Używane podczas zabiegu kosmetyki dostosowane są do jednego z czterech rodzajów skóry wrażliwej: tłustej, suchej, hiperaktywnej i zestresowanej.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kosmetyczka, mikrodermabrazja, nawilżanie, peeling