kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Medycyna estetyczna. Który zabieg wybrać?
2015/9/28 20:20:00

Duża ilość zabiegów medycyny estetycznej dostępnych obecnie na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Wiele kobiet staje przed dylematem - jak wybrać ten najlepszy? Kto powinien go wykonać – kosmetyczka czy lekarz? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze zabiegu medycyny estetycznej.

Jak wybrać miejsce zabiegu?

Ważne jest nie tylko to, jaką metodę odmładzania czy poprawiania urody wybierzemy, ale i to, gdzie ją wykonamy. Wcześniej należy się zastanowić, czy np. kosmetyczka powinna wykonywać tak skomplikowany zabieg, jak podanie pod skórę nici liftingujących? Przecież użycie nici wymaga niemałej precyzji, wprawnej ręki oraz bardzo dobrej znajomości anatomii. Czyli najogólniej mówiąc, wymaga wiedzy lekarskiej. Inną sprawą jest, czy np. lekarz stomatolog jest właściwą osobą do odmładzania pacjenta botuliną? Ważne, że jest to lekarz z ogromną znajomością anatomii i fizjologii twarzy. Zachęcam do zapoznania się z kwalifikacjami poszczególnych zawodów. Warto wiedzieć, gdzie i jakim zabiegom się poddać, by zwyczajnie nie zrobić sobie krzywdy…

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Pacjenci bardzo często pytają o zabieg z komórkami macierzystymi i regeneracyjnymi, ale ten tańszy. Myślą o osoczu, uważając, że jest to również zabieg z komórkami macierzystymi i regeneracyjnymi. Nic bardziej mylnego. Osocze nie posiada komórek, a jedynie płytki. A ponieważ w płytkach znajdują się czynniki wzrostu, to właśnie one mobilizują nasze komórki do pracy. Dlatego działanie zabiegu z użyciem osocza polega głównie na odżywieniu i stymulacji skóry, a nie na jej odbudowie i regeneracji od środka, jak w przypadku metody z użyciem komórek macierzystych i regeneracyjnych. Aby się nie pomylić, zawsze można zapytać lekarza o czas i cenę zabiegu. Ten z użyciem komórek jest znacznie droższy, a procedura ich separacji z krwi lub tłuszczu pacjenta jest znacznie dłuższa niż proces pozyskania osocza bogatopłytkowego.

Czy komórki pozyskujemy z tkanki tłuszczowej?

Generalnie uważa się, że tkanka tłuszczowa jest bogata w komórki macierzyste i regeneracyjne, ale co ważne – przeszczep tkanki tłuszczowej nie jest przeszczepem komórek macierzystych. Żeby tak było, najpierw musielibyśmy wyreparować komórki z części odessanego tłuszczu, a następnie zmieszać je z pozostałą częścią tkanki tłuszczowej. W ten sposób uzyskujemy tzw. graft komórkowo-tłuszczowy. Tymczasem przeszczep samej tkanki tłuszczowej, która jest bogata w komórki macierzyste to nie jest graftem komórkowo-tłuszczowym. Te pojęcia warto rozróżnić, ponieważ efekty są skrajnie różne. Zabieg z wyseparowanymi komórkami macierzystymi i regeneracyjnymi z tkanki tłuszczowej lub krwi jako jedyny regeneruje tkankę podskórną, a w konsekwencji jako jedyny odmładza wizualnie nawet o dekadę.

Które nici i lasery wybrać?

Kolejnymi metodami, o których dobrze jest wiedzieć więcej, są nici i lasery. Spośród nici rozróżniamy: nici proste i screw (które mają zadanie regeneracyjne i lekko unoszące skórę), nici z haczykami (zakładane, by podnieść skórę jeszcze wyżej) oraz nici Happy Lift. Aby dobrać nici odpowiednie do potrzeb i oczekiwań pacjenta, warto udać się wcześniej na konsultację do lekarza. Jeśli natomiast chodzi o lasery, tu rozróżnienie jest jeszcze ważniejsze. Dostępne są: fraksel ablacyjny oraz erbowo-szklany laser frakcyjny nieablacyjny. O ile ten pierwszy doprowadza do uszkodzenia naskórka i często skóry, a zabieg jest bolesny, o tyle ten drugi odparowuje naskórek. Ten zabieg jest prawie bezbolesny, natomiast promienie lasera penetrują głębiej, bo na całą grubość skóry. Ten drugi jest laserem z wyboru do leczenia blizn.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: laser, medycyna estetyczna, osocze bogatopłytkowe, tkanka tłuszczowa, zabieg


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»