kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Kiedy i jak łączyć zabiegi
2011/2/26 23:20:00

Medycyna estetyczna idzie z duchem czasu. Nauka co chwilę dostarcza nam w tej dziedzinie nowych rozwiązań i technologii. Chcąc podnieść efektywność zabiegów, specjaliści starają się łączyć ze sobą różne techniki z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Ta synergia działań pozwala osiągnąć wyniki, których nie daje zastosowanie pojedynczej metody.

Po co w medycynie estetycznej łączy się ze sobą zabiegi i kiedy takie połączenie przynosi zamierzony skutek? - Głównym celem terapii łączonej jest wzmacnianie oraz wzajemnie uzupełnianie się różnych zabiegów, w celu uzyskania jak najlepszych efektów - wyjaśnia Aleksandra Czernecka-Micińska, doktor nauk medycznych z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. - Technika łączona opiera się na synergii działań. Najlepsze wyniki osiąga się w redukcji cellulitu, wygładzaniu zmarszczek, usuwaniu tkanki tłuszczowej, poprawie kondycji skóry - dodaje doktor Czernecka-Micińska, która od wielu lat propaguje synergiczne łączenie zabiegów medycyny estetycznej z zabiegami kosmetycznymi.

Odżywcza, regeneracyjna i pobudzająca rola koktajli

Najchętniej wykorzystywaną metodą w terapii łączonej jest mezoterapia igłowa. Ten bardzo popularny zabieg daje wspaniałe rezultaty zarówno samodzielnie, jak i w połączniu z innymi zabiegami. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę małych dawek substancji leczniczej, które działają odżywczo, regeneracyjnie i pobudzająco. Roztwory do mezoterapii, zwane potocznie koktajlami, to mieszanka różnych substancji rewitalizujących, zawierających w swym składzie witaminy, aminokwasy a także kwas hialuronowy i cenne składniki mineralne. Dzięki bogatej recepturze, koktajle stymulują procesy metaboliczne i regenerują tkankę skórną. Substancje te nie przechodzą do układu krążenia, lecz działają miejscowo, powoli rozchodząc się w skórze i poprawiając jej kondycję.

Mezoterapia pozwala rozwiązać tak trudne i uciążliwe problemy medyczne jak np. wypadanie włosów. W skład koktajli leczniczych wchodzą wówczas preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry głowy i stymulujące odrost włosów. W połączeniu z masażem lub endermologią, mezoterapia pozwala również zwalczyć cellulit czy znacznie zmniejszyć widoczność rozstępów. Natomiast w korelacji z zabiegiem Ultracontour przyspiesza likwidację tkanki tłuszczowej i poprawia modelowanie sylwetki.

Mezoterapię bardzo często łączy się z innymi zabiegami, takimi jak:

  • Wypełniacze
  • Titan
  • Endermologia


Odchudzanie, wyszczuplanie i modelowanie sylwetki

Podczas zabiegu endermologii ciało poddawane jest masażowi mechanicznemu przy zastosowaniu dwóch elektronicznie sterowanych rolek. Powoduje to poprawę jędrności i mikrokrążenia skóry, pobudzenie wymiany komórkowej i przywrócenie prawidłowego metabolizmu. To jedna z najbardziej efektywnych i pozbawionych ryzyka technik modelowania sylwetki. W połączeniu z mezoterapią, endermologia przyczynia się do likwidacji cellulitu i zmniejszenia rozstępów.

Zabieg Endermologie może być również doskonałym uzupełnieniem zabiegu Ultracontour. To innowacyjna metoda niszczenia komórek tłuszczowych za pomocą zogniskowanych ultradźwięków. Dzięki połączeniu tych dwóch zabiegów nie tylko zmniejsza się tkanka tłuszczowa w organizmie, ale następuje również redukcja centymetrów w obwodzie ciała. Tę terapię łączoną zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na miejscowe otłuszczenia oraz kobietom, pragnącym wrócić do formy po ciąży.

Jeśli mimo naszych wysiłków, diety i aktywności fizycznej, wciąż przeszkadzają nam tzw. wałeczki czy poduszeczki tłuszczowe, to powinniśmy spróbować połączenia zabiegów Ultracontour i lipolizy iniekcyjnej. Ta ostatnia metoda jest bezinwazyjną alternatywą dla liposukcji. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę, bezpośrednio w tkankę tłuszczową, fosfatydylocholiny - naturalnego składnika pochodzenia roślinnego uzyskiwanego z soi. Metoda ta pozwala usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic podbródka, brzucha, pośladków, ud, ramion, placów, bioder, a nawet kolan. Działanie zabiegu lipolizy iniekcyjnej można również wzmocnić i utrwalić, stosując np. masaże manualne, endermologię czy mezoterapię.

W zabiegach wyszczuplających, polegających na modelowaniu sylwetki, najlepsze efekty przynosi połączenie zabiegów:
  • Endermologie + Ultracontour
  • Ultracontour + lipoliza iniekcyjna
  • lipoliza iniekcyjna + Endermologie

Napinanie, ujędrnianie, lifting bez skalpela

Receptą na skórę, która straciła gęstość i elastyczność, może być chirurgiczny lifting lub dużo bezpieczniejsza alternatywa, jaką oferuje medycyna estetyczna. Odznaczający się taką samą skutecznością co zabieg z zakresu chirurgii plastycznej - Titan - pozwala w bezinwazyjny sposób na zwiększenie napięcia skóry za pomocą głęboko oddziałującego światła podczerwonego. Titan powoduje ogrzanie włókien kolagenowych, w efekcie czego ulegają one przebudowie. Dzięki tej bezoperacyjnej metodzie odmładzania, skóra zostaje ściągnięta i zagęszczona, poprawia się jej struktura, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Wspaniałe efekty osiąga się, łącząc Titan z mezoterapią.

Dla skóry zmęczonej i zszarzałej ratunkiem może być np. połączenie zabiegu Cryolift z peelingiem na bazie kwasu glikolowego lub migdałowego. W przypadku Cryolift mamy do czynienia z metodą stabilizowanego chłodzenia. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnej aparatury z głowicą uwalniającą zimno o temperaturze -15 °C. Dzięki temu aktywne substancje wykorzystywane podczas zabiegu głębiej penetrują skórę i są przez nią lepiej przyswajalne. Biostymulujący efekt chłodzenia dotlenia skórę, poprawia jej mikrokrążenie, przywraca jej gładkość i blask.

Uzupełniony o substancje wybielające i stymulujące odnowę komórkową peeling na bazie kwasu glikolowego (Glykopeel) znajduje zastosowanie w przypadku takich problemów skóry jak: zaburzenia pigmentacji, trądzik i zaskórniki. Glykopeel ma również na celu przygotować skórę i pobudzić ją do przyjmowania substancji leczniczych zawartych w koktajlach rewitalizujących. Taką rolę spełnia on w połączeniu z mezoterapią. Rezultatem tych łączonych zabiegów jest spłycenie zmarszczek, poprawa nawilżenia skóry i zwiększenie jej elastyczności.

Terapie łączone mają na celu podnieść skuteczność zabiegów. Efektywność takich połączeń może jednak przewidzieć wyłącznie specjalista i to on odpowiednio dobiera zabiegi. Ważne, by przed wykonaniem zabiegu wykluczyć wszelkie przeciwskazania, dlatego wcześniej zaleca się przeprowadzenie konsultacji medycznej.

Glykopeel to nie tylko popularna metoda minimalizowania defektów kosmetycznych. W połączeniu z innymi zabiegami, wzmacnia zdolność przyswajania przez skórę składników aktywnych. Poprawia efektywność takich zabiegów jak:

· mezoterapia,

· Cryolift


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Glykopeel, endermoligia, lifting, medycyna estetyczna, mezoterapia, odchudzanie


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»