Wiosną i latem gładka, pozbawiona niechcianych włosków skóra, jest dla nas szczególnie ważna - nie tylko ładnie wygląda, ale pomaga w utrzymaniu higieny. Spośród dostępnych nam metod depilacji najskuteczniejszą - i najtrwalszą - jest depilacja laserowa.
Laser usuwa włosy na stałe, działa bezinwazyjnie i nie pozostawia blizn. Jego działanie polega na niszczeniu mieszka włosowego. Jako że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, zabieg musi być powtórzony kilkukrotnie, w odstępie kilku tygodni.
Przed pierwszym zabiegiem konieczna jest fachowa konsultacja, podczas której ocenia się stan skóry, określa jej typ i przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny. Włosy należy zgolić lub wydepilować kremem. Skóra powinna być umyta i niczym nie posmarowana, a wszystkie podrażnienia, wypryski i zadrapania muszą być zagojone.
Przed zabiegiem nie należy stosować leków uczulających na słońce np. antybiotyków), kosmetyków i leków złuszczających, kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp., pić herbatek wyszczuplających i przyjmować preparatów z wyciągiem z dziurawca czy nagietka. Po zabiegu należy przez ok. 2 tygodnie unikać promieni słonecznych, nie wolno przyjmować leków uczulających na słońce, a także preparatów z dziurawcem czy nagietkiem, stosować kosmetyków i leków złuszczających. Przez kilka dni po zabiegu nie należy używać mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów itp. Warto smarować skórę kremem z alantoiną.
Przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji laserowej są: ciąża, świeża opalenizna, bielactwo, łuszczyca, skłonność do przebarwień, niedawno (do 7 dni przed planowanym zabiegiem) wykonany peeling, wcześniejsze stosowanie kremów z retinolem (trzeba zaprzestać ich używania na 4 tygodnie przed zabiegiem), przyjmowanie leków i ziół światło- i fotouczulających, retinoidów. Jeśli wcześniej stosowałyśmy depilację woskiem i pęsetą, trzeba odczekać przed zabiegiem przynajmniej 4 tygodnie.