Co druga kobieta w Polsce ma problemy z jędrnością skóry, czego przyczyną jest głównie wiatr, słońce, wahania temperatury oraz stres i nieodpowiednia dieta. By kompleksowo zadbać o skórę, nie wystarczy regularne stosowanie kremu.
Większość odpowiedzialnej za piękny wygląd skóry wody znajduje się w głębszych warstwach skóry właściwej, do których kremy nie docierają. A to one decydują o wyglądzie całej skóry, jej elastyczności i napięciu.
W efekcie niedoboru wody w naskórku następuje zahamowanie jego odnowy, szorstkość, a nawet pękanie. Odwodniona skóra traci jędrność, naturalny połysk i zdrowy koloryt. Dlatego konieczna jest szybka regeneracja.
Spirulina zawiera aż 65 procent białka, czyli trzykrotnie więcej, niż jest w mięsie czy nabiale. Ścianki jej komórek zbudowane są cukrów złożonych i białka, nie występuje w nich celuloza. Powoduje to dużą, aż 95-procentową przyswajalność cennych składników przez organizm człowieka. Pozwala to na szybkie uzupełnianie braków, przywrócenie równowagi fizjologicznej i zwiększenie ogólnej odporności organizmu. Aminokwasy obecne w spirulinie wchodzą w skład składnika NMF (Natural Moisturizing Factor) - naturalnego czynnika nawilżającego skóry, który odpowiada za odpowiednie nawodnienie warstwy rogowej naskórka. Spirulina jest algą o bardzo wysokiej zawartości kwasu gamma - linolenowego (GLA), którego niedobór powoduje osłabienie bariery ochronnej skóry, suchość naskórka, dermatozy, łuszczenie, stany zapalne, zwiększoną skłonność do zaskórników i wyprysków oraz częste podrażnienie i zaczerwienienie skóry.
Spirulina to także koncentrat witamin z grupy B, które wpływają korzystnie na cerę trądzikową i przetłuszczającą się, witaminy A w postaci beta - karotenu o działaniu przeciwrodnikowym i odżywczym, witaminy E, K - o działaniu antyoksydacyjnym i wzmacniającym naczynka oraz minerałów (głównie żelaza, cynku, potasu, selenu, magnezu, wapnia, sodu i fosforu), które wpływają korzystnie na procesy metaboliczne, usprawniające nawilżenie, gojenie i regenerację skóry.